Porady z działu: Gładzie gipsowe

Gładzie gipsowe na sucho czy na mokro – zalety i wady metod

gładzie gipsowe sucho mokro

Od kilku lat tynki gipsowe pną się po szczeblach popularności. Skutecznie wyeliminowały z użycia tynki wapienno-cementowe. Są przede wszystkim dużo od nich gładsze i zdecydowanie szybciej się je kładzie. Którą z metod ich wykonywania – na sucho czy na mokro … Czytaj dalej

Zastosowanie gładzi gipsowej przy remoncie mieszkania

Najłatwiejszym sposobem na idealne wygładzenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, jest wykorzystanie w tym celu gładzi szpachlowej. To materiał budowlany pozwalający na samodzielne wykonanie takich prac, przy uzyskaniu pewnej wiedzy i zdobyciu narzędzi, które są do tego celu niezbędne.

Nakładanie gładzi

Zazwyczaj jest tak, że nawet idealnie wykonane tynki cementowe lub cementowo – wapienne nie mają idealnej gładkiej powierzchni. Jeśli zależy nam na tym, aby była ona nieskazitelna, to powinniśmy nałożyć cieniutką warstwę gładzi gipsowej.  

Wszystko o gładzi gipsowej

Gładź gipsową używa się do dekoracyjnego wyrównania chropowatych powierzchni tynków cementowych i cementowo – wapiennych. Wszystkie ściany, które zostaną pokryte gładzią będą gładkie i białe, jest to świetny sposób na odnawianie starych tynków.