Nietypowe kształty płytek – modele na 2019

Czasy, w których we wszystkich domach były identyczne, żółte, brązowe lub niebieskie płytki, dawno minęły. Dziś na rynku mamy wręcz przesyt różnych wzorów, rozmiarów, kolorów i kształtów. Od kilku lat bowiem płytki odchodzą od form prostokąta czy kwadratu. Co sezon zmieniają się propozycje producentów i architektów. A jakie kształty płytek będą modne w 2019 roku?

Klasyczne kształty w nowoczesnej odsłonie

Jeśli nie podobają nam się nietypowe kształty płytek lub boimy się, że szybko się nam znudzą, możemy wykorzystać wzory klasyczne w nieco inny sposób. Kwadratowe flizy doskonale będą prezentować się ułożone pod skosem lub z przesunięciem. Można pomiędzy nie włożyć inne płytki, np. mniejsze i kontrastowe – mozaikowe. Kafle prostokątne da się równieżi układać zupełnie asymetrycznie. We flizowaniu sprawdzą się również kształty praktykowane zazwyczaj w parkietach, np. jodełka. Dziś wszystko jest dozwolone. Architekci coraz chętniej eksperymentują, tworząc wyjątkowe kompozycje z płytek. Tym samym pokazują, że flizowanie nie musi być nudne.

Rybie łuski – wyjątkowy kształt

Hitem 2019 roku będą z pewnością płytki w kształcie rybiej łuski. Te niezwykłe kafle pochodzą z Maroka. Ich rosnąca popularność widoczna jest szczególnie w stylach glamour i nowojorskim. Są nowoczesne, eleganckie i dają wiele możliwości aranżacyjnych. W tym sezonie producenci sięgają po kafelki rybie łuski w modnych kolorach morza. Dla wielbicieli klasyki dostępne są również barwy bardziej stonowane, jak czerń, biel czy szarości.

Flizy tego typu najczęściej spotkamy w łazienkach oraz kuchniach. Układać można je klasycznie, tworząc syreni ogon, lub kreując z nich niezwykłe, abstrakcyjne kompozycje. Dla osób, które lubią efekt trójwymiaru, producenci przygotowali kafelki łuski ze żłobieniami. We współpracy z architektem oraz dobrą firmą budowlaną, da się z nich stworzyć niesamowitą i niepowtarzalną aranżację.

Marzysz o nietypowych płytkach? Pomożemy w wyborze i ich położeniu.
ZADZWOŃ DO NAS lub NAPISZ MAILA.
519-067-005,  lub kontakt@majsterdamian.pl

Ręcznie robione kafelki

Wielbiciele niepowtarzalnych wzorów fliz powinni sięgnąć po te ręcznie rzeźbione. Są one prawdziwym dziełem sztuki. Wykonywane w małych pracowniach ceramicznych, dopasowywane są do indywidualnych zamówień klientów. Mamy więc możliwość zaprojektowania kafli idealnie skrojonych do naszych potrzeb. Takie płytki od początku do końca wykonywane są ręcznie. Z oczywistych względów nie są więc identyczne. Minimalnie różnią się pomiędzy sobą wielkością, grubością i zdobieniem. Właśnie dzięki temu są tak wyjątkowe. Na każdym etapie prac nad kafelkami to my decydujemy, jak mają one wyglądać. Sami przesądzimy o tym, jaki będą miały kształt, wzór, kolor czy typ szkliwienia.

Orientalna arabeska

Kolejnym z orientalnych wzorów jest arabeska, również wywodząca się z Maroka. Ten bardzo ozdobny kształt idealnie sprawdzi się w łazienkach. Arabeski najlepiej wyglądają w stonowanym otoczeniu. Ponieważ same są bardzo ozdobne, nie wymagają już wielu dodatków. Doskonale komponują się z naturalnymi materiałami. Jeśli więc lubisz orient, koniecznie sięgnij po płytki arabeski. Producenci przygotowują je najczęściej w stonowanych barwach, ale na rynku występują również w intensywnych odcieniach granatu, zieleni czy czerwieni.

Płytki heksagonalne

Już od kilku lat bardzo popularne są płytki w kształcie heksagonu, inaczej zwane plastrami miodu. Występują w wielu rozmiarach, od bardzo małych – mozaikowych, po duże kilkudziesięciocentymetrowe. W swojej ofercie ma je praktycznie każdy producent, dlatego bez problemu dobierzemy je do naszego pomieszczenia oraz stylu wnętrza. Płytki heksagonalne bardzo dobrze wyglądają w łazience oraz kuchni. Coraz częściej wykorzystywane są również w salonach i sypialniach. W tych pomieszczeniach kładzie się je przede wszystkim na podłogach. Mogą być również wykorzystywane jako element ozdobny na stolikach czy fragmentach ścian. Flizy plastry miodu wykonywane są także z materiałów, które imitują drewno, cegłę, marmur czy beton. Dlatego bardzo chętnie sięgają po nie wielbiciele stylizacji industrialnych.

niestandardowe kształty płytek

Płytki 3D

Płytki 3D cieszą się coraz większą popularnością. Posiadają przeróżne żłobienia oraz struktury, które tworzą efekt trójwymiarowości. Zarówno ich kształty, jak i sposoby układania, mogą być bardzo różnorodne. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do naszych potrzeb. Z małych kafelkowych elementów możemy również układać większe kompozycje.

Zaufaj specjalistom

Jeśli podobają ci się płytki o nietuzinkowych kształtach, warto sięgnąć po poradę specjalistów, na przykład architekta wnętrz czy ekipy budowlanej. Fachowcy pomogą nam wybrać idealne kafle do naszego wnętrza. Doradzą również, w jaki sposób je układać, by osiągnąć najlepszy efekt.

Uzyskaj wyjątkowe wnętrze dzięki nietuzinkowym płytkom.
ZADZWOŃ DO NAS lub NAPISZ MAILA.
519-067-005,  lub kontakt@majsterdamian.pl