Zabudowy w mieszkaniu

Jednym  najlepszych pomysłów, które pozwalają zakryć niektóre urządzenia w domu są zabudowy, które sprawiają, ze całe wnętrze jeszcze bardziej pasuje do siebie, a urządzenia są niewidoczne. Takie zabudowanie jest dobrym pomysłem aby coś ukryć, a jednocześnie mieć w domu. Obecnie bardzo wiele urządzeń można zabudować, może to być pralka, lodówka, piekarnik oraz wanna.

 

Zabudowa pralki

Jeszcze do niedawna pralka stała w łazience i psuła cały wizerunek pięknej łazienki. Na szczęście stworzona świetną opcję zabudowy pralek, dzięki której można zakryć pralkę, a jednocześnie z niej korzystać. Zabudowa pralki może idealnie dopasować się do ciągu półek w łazience lub nawet w kuchni. Pralki do zabudowy umieszczane są pod blatem, a ładowane są z przodu. Sam front pralki zakryty jest otwieraną maskownicą, która pasuje do całego pomieszczenia. Wiele pralek do zabudowy posiada specjalne wycięcie w dolnej części frontu, które umożliwia montaż cokolika.

Zabudowa łazienki

Kiedy mamy dużą łazienkę, jedynym problemem który możemy mieć, to ten jak rozmieścić meble łazienkowe oraz wszystkie urządzenia. Gorzej niestety będzie z małą łazienką, w której oprócz podstawowych urządzeń które muszą być, musimy umieścić również inne potrzebne rzeczy, które się przydadzą. I choć może znajdziemy na wszystko miejsce, to może to wyglądać nieciekawie…na szczęście jest rozwiązanie – zabudowa łazienki. Dzięki temu pomysłowi, nasza łazienka może wyglądać ładnie, a jednocześnie pomieści wiele rzeczy… Nie zapomnijmy o wygospodarowaniu trochę miejsca na szafki, gdzie będziemy trzymać ręczniki oraz przybory toaletowe.

Zabudowa wanny

Wanna jest jednym z ważniejszych elementów, który musi zaleźć się w łazience. Nie każdy jednak przywiązuje wagę do tego, aby wanna ładnie się prezentowała. W wielu domach, wanna stoi i szpeci. Dlaczego? Otóż brakuje jej zabudowy, która upiększy wannę i całe wnętrze. Zabudowa wanny może być kupiona w sklepie, wtedy będzie pasować do wanny – jest ona metalowa i zazwyczaj w kolorze wanny. Może być także zrobiona z glazury i wtedy będzie pasować do całego wnętrza. Taką zabudowę z glazury można zrobić samemu, wystarczy przygotować aluminiowe profile, płytę kartonowo – gipsową oraz glazurę. Wymierzmy odpowiednio profile i zamontujmy je wzdłuż wanny. Następnie dotnijmy płytę kartonowo – gipsową i przymocujmy wkrętami. Na sam koniec zagruntujmy płyty i przyklejmy glazurę. Podobnie możemy zabudować umywalkę oraz WC. Pamiętajmy aby wszystko co chcemy zabudować czyli np. wanna oraz umywalka powinny być zabudowane w tym samym materiale. Jeśli chodzi o koszu na bieliznę lub pralce to możemy również pomyśleć o ich zabudowie w kolorze naszych mebli łazienkowych.

Wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania nie tylko dotyczy malowania ścian oraz kładzenia paneli lub glazury. Trzeba pomyśleć o zabudowie różnych urządzeń, które nie muszą być widoczne ale są potrzebne w domu. Mowa tu oczywiście o lodówce, pralce lub kuchence, ale nie tylko. Czasami warto zabudować balkon i mieć gwarancje, że opady atmosferyczne nas nie dotkną. Zabudowany balkon odstrasza złodziei i zabezpiecza przed włamaniem. Dodatkowym plusem jest ogrzewanie mieszkania oraz zmniejszenie hałasu. Oprócz balkonu można pomyśleć o zabudowanych szafach, które są teraz na czasie. One również mają wiele plusów – mają wiele miejsca, nie zbiera się na nich kurz, mogą być z lustrem oraz są proste w utrzymaniu. Tak naprawdę  można wiele rzeczy zabudować, wystarczy zastanowić się nad tym jak chcemy aby wyglądało wnętrze naszych pomieszczeń.